Aligator Q66 HR

Univerzální

82 g
    Velikost
    Univerzální

Chytrý náramek s pokročilými funkcemi. zobrazení času, budíku, notifikací. OLED displej s vysokým rozlišením, ovládání dotykovým tlačítkem. Vibrační upozornění. Krokoměr a měření vzdálenosti. Výpočet spálených kalorií. Měření srdečního tepu. Záznam kvality spánku a šetrné vibrační buzení. Oznámení zpráv a hovorů. Výdrž baterie 10 dní. Bluetooth 4.0 Low Energy. Spolupracuje s aplikací i-gotU Life. Vyrobeno z termoplastického polyuretanu. Nízkoenergetický 3D pohybový senzor. .

• Notifikace na 2 řádcích - zobrazení kousku textu zprávy, jména volajícího
      • Tiché buzení
      • Krásný display v interiéru, na slunci je to horší, ale je čitelný
      • Rychlá synchronizace s Androidem
      • Jednoduché ovládání, přehledná aplikace
      • Měřič tepu je nepřesný - zpravidla ukazuje nižší hodnotu a vy tak máte falešný dojem lepší trénovanosti. :-)
      • Krátký dosah, musíte mít mobil v kapse, nebo "na dohled"
      • Výdrž 1,5 dne (pouze 1x nabito, pak se porouchal)
      • Nabíjení více než 2 hodiny (1A)
      • Musí se pro spolehlivější záznam tepové frekvence utáhnout (ale to všechny náramky) po pár desítkách minut začne tlačit a je třeba jej posunout na jiné místo.
      • Ten můj se porouchal za den a půl (nešel po 2. nabít).
      • Měřič tepu je nespolehlivý, někdy i 20 minut při dodržení zásad, trvá než něco zobrazí.

Původně jsem chtěl pořídit náramek HR 107 z Aliexpressu za 16 dolarů, když ale byla možnost pořídít za 1100,- Kč Aligator igotU Q66 HR který mi přijde druhý den navíc se zárukou, tak jsem se rozhodl si připlatit. Na Ebay jsem jej (Igot-U Q66 HR) našel i s poštovným za skoro 40 liber - více než 1200...

Nemyslel jsem, že náramek nahradí sporttester, ale že třeba bude použitelný jako kontrola ranního tepu, nebo jako zpětná vazba, za jak dlouho se vrátím do normálu, když mne někdo v práci "vytočí". :-) Ale jak jsem již psal trvalo i 20 minut, než náramek začal snímat tep (Klidná procházka se psem)
      Vsedě u stolu byl senzor tepu ale také docela "náladový" 10 minut asystola (

Také jsem doufal, že mě náramek upozorní na příchozí hovor, když budu třeba na zahradě (mobil doma), nebo v jiném patře, v práci v jiné místnosti. Ale dosah náramku si vyžaduje "vizuální kontakt", tak musíte mít telefon stále někde u sebe.

Aplikace je dobře zpracovaná, zobrazuje přehledně kroky, spálené kalorie, spánek, a jednotlivé tréninky.
      Průběh tepové frekvence náramek ukládá jen v módu sport/Workout).

Jelikož po jednom vybití nešlo náramek znova nabít, vrátil jsem jej ve 14denní lhůtě.

Nevím, jestli bych jej někomu doporučil. Tato technologie není zatím natolik dostupná, aby šel koupit spolehlivý náramek za rozumnou cenu (1000-2000,-Kč).
      Možná jsou kvalitnější a spolehlivější přístroje, ale dávat X tisíc za hodinky, které morálně stárnou rychlostí spotřební elektroniky není pro mě.