Jawbone UP24 Medium

• , zakoupeno v GIGACOMPUTER

• - design
    • - pevnost
    • - voděodolnost
    • - probuzení jemnou vibrací zápěstí je daleko příjemnější než hlasité probouzení nepříjeným vyzváněcím tónem
    • - UP24 je nekompatibilní se staršími telefony (Samsung S3 mini, iPhone 4)
    • - měření aktivity není velmi přesné a často nelze zkalibrovat

Za nynější cenu (cca 1000 Kč) je to dobrá "hračka", která vás motivuje k pohybu a lepší životosprávě (delší spánek, lepší pocit při probuzení).

• , zakoupeno v iSTYLE.cz

• Moderní vzhled.
    • Není cítit na ruce.
    • Funkce.
    • Budík, upomínky.
    • Aplikace pro iPhone je anglicky.
    • Škoda malého výběru barev.

Náramky sme si koupili spolu s manželkou a můžeme tak poměřovat svoje výsledky. Náramek skvěle měří kvalitu spánku a denních aktivit a chytře vymýšlí výzvy na další den. Líbí se mi funkce budíku a upomínek, kdy náramek jen vibruje a ráno tak nevzbudí nikoho jiného. Jen jsem ještě pořádně nepochopil Smart Alarm. Aplikace pro mobil je jen v angličtině, ale je přehledná a není težké se v ní vyznat.

Podporovaný OS
Android + iOS
23 g
Velikost
Střední M

UP24 od společnosti Jawbone je náramek plus aplikace pro iPhone, iPad nebo iPod touch. Zaznamenává váš spánek, pohyb a stravování. Lépe tak sami sebe poznáte, můžete se chytřeji rozhodovat a budete se cítit lépe.

Sportovní monitor Jawbone UP24 nabízí neustále propojení s Vaším smartphonem pomocí technologie Bluetooth. Jawbone UP24 je kompatibilní s operačními systémy Android a iOS.

Náramek Jawbone UP24 snímá vaše mikropohyby ve spánku a pomocí pokročilých algoritmů určí, kolik hodin jste spali, jak dlouho vám trvalo usnout, kolik času připadalo na lehký a kolik na hluboký spánek a kolikrát jste se během noci probudili.

Nošením náramku Jawbone UP24 si uděláte kompletní obrázek o celém svém dni, takže nemusíte hádat, nakolik jste aktivní. Náramek Jawbone UP24 sleduje ušlé kroky, vzdálenost, spálené kalorie i poměr aktivně a pasivně stráveného času.

Aplikace UP vám názorně zobrazí zjištěná data, takže je dokážete okamžitě interpretovat. Nabídne vám na míru šité postřehy a konkrétní tipy, jak dosáhnout vymezených cílů.

Sportovní monitor Jawbone UP24 je dostupný ve 3 různých velikostech.

• S - 14-15.5 cm
  • M - 15.5-18 cm
  • L - 18-20 cm

• Určeno pro iOS a Android, iPhone 4S a novjejší, iPod touch 5. Gen a novjejší, iPad 3. Gen a novjejší, iPad mini a novjejší
  • Pohodlný, odolný a stylový náramek
  • Výdrž baterie na jedno dobití až 7 dní, dobíjení pomocí USB s 2,5 jackem.
  • Sledování kvality a kvantity spánku
  • Sledování pohybu
  • Záznam cvičení a spálených kalorií
  • Záznam jídla pomocí fotografie nebo naskenování čárového kódu
  • Sledování podrobných nutričních hodnot
  • Chytrý budík tiše vibruje na zápěstí a vzbudí vás v optimální fázi vašeho spánkového cyklu
  • Upozornění při nečinnosti vám připomene pohyb, jste-li dlouho neaktivní
  • Podělte se o své výkony s rodinou a přáteli

• , zakoupeno v UniqueSport.cz

• aplikace k náramku nefunguje
  • , zakoupeno v GIGACOMPUTER

• - design
    • - pevnost
    • - voděodolnost
    • - UP24 je nekompatibilní se staršími telefony (Samsung S3 mini, iPhone 4)
    • - měření aktivity není velmi přesné a často nelze zkalibrovat

• Malý a barevný
    • přehledná aplikace
    • dobře budí
    • přehledné sledování dennich aktivit i spánku
    • zasílání vyhodnocení vždy po týdnu na e-mail
    • přijatelná cena (koupeno v akci)
    • výdrž baterie 14 dní
    • Aplikace v mobilu v angličtině (ale přehledná i pro neznalé AJ)
    • Pouze voděodolný

Po krátkém čase používání můžu hodnotit kladně.
    Hledala jsem náramek, který mi pomůže sledovat denní aktivitu, spálené kalorie, noční spánek a bude mě budit. Nakonec jsem vybrala tento s tím, že za rozumnou cenu budu mít relativně vše, co potřebuji.
    Náramek používám v kombinaci s IPhone 4S.
    Přestože mám drobnou ruku, koupila jsem si velikost Medium, a přestože je trochu volnější mně vyhovuje - mám obvod zápěstí 15,5 cm.
    Sledování aktivit je přehledně zpracované pomocí sloupcových grafů, a to jak denní aktivity, tak spánek. Na začátku jsem trochu zápasila s aplikací UP na telefonu. Komplet celá je totiž v angličtině a já znám pouze základy. Takže nezbylo nic jiného, než překládat. Aplikace UP je ale zpracována přehledně a dobře se ovládá a to i při minimální znalosti AJ.
    Protože náramek nemá displej, je nutné mít k dispozici kompaktibilní mobil a připojení na internet (já využívám domácí připojení přes Wifi), tím se synchronizují data z náramku s mobilem. Bez něho náramek nejde nastavit a sledovat. Po nastavení ale funguje sám bez mobilu a vše si pamatuje. Mně se na začátku podařilo aplikaci zasekat a musela jsem ji 2x odinstalovat a znovu nainstalovat, ale všechno nastavení se do aplikace bez problému zase přeneslo z náramku.
    Před instalací aplikace a náramku, včetně prvního nabití baterie, je třeba udělat si účet u Jawbone.com. To umožní bezproblémové přenášení dat z náramku. Také mám v počítači staženou aktualizaci firmwaru (ze stránek Jawbone), náramek po této aktualizaci vydrží nabitý 14 dní (poprvé se nabíjel asi 4 hodiny, ale další nabití trvalo cca 1 hodinu).
    Mně u náramku vyhovuje následující:
    - Různé barvy a tím možnost vybrat si
    - Je malý a nenápadný, právě proto, že nemá displej
    - Na náramku jdou nastavit až 4 různé budíky pro inteligentní buzení, to znamená, že náramek v nastaveném intervalu budí v lehké fázi spánku, tím si člověk připadá mnohem víc vyspalý
    - Upomínky - přes den jdou do náramku nastavit až 4 časové upomínky (v nastavený čas zavibruje)
    - Spálené kalorie se počítají z ušlých kroků, pokud máte nějakou určitou aktivitu, jen v aplikaci upřesníte jakou a spálené kalorie se přepočítají pro tuto aktivitu
    - Funkce připomenutí, pokud se určitou dobu přes den nehýbete - čas je volitelný
    - Funkce odpoledního spánku – možnost nastavit, jak dlouho chcete spát, a náramek Vás vzbudí – zase v ideální lehké fázi spánku – toto se započítává do denní aktivity
    - Začátek a konec aktivity (třeba při cvičení) - zapíná se přímo na náramku, pak se jednodušeji přiřadí přesné určení cvičení (cvičení jde ale zadat i později přes aplikaci)
    - V aplikaci si můžete nastavit své cíle. To znamená, kolik chcete vážit, jak dlouho spát, kolik kroků ujít. Potřebné kalorie ke spálení si vypočítá z nastavených dat (věk, výška, váha) sám náramek. Aplikace v mobilu pak zobrazuje tipy, co dělat a vyhodnocuje údaje. Tipy jsou sice v angličtině, ale jdou jednoduše přímo z aplikace odeslat mailem a zde přeložit Googlem.
    - Do aplikace se dá zaznamenávat aktuální váha.

Co zatím nevyužívám, je zadávání jídla, čímž by se mi i počítaly snědené kalorie. V nastavení aplikace si sami zapnete vámi žádané funkce, takže při sledování se vám ty nepotřebné nezobrazují.
    Není to úplně dokonalý náramek, ale vše hlavní, co jsem očekávala, splňuje.

• , zakoupeno v iSTYLE.cz

• Moderní vzhled.
    • Není cítit na ruce.
    • Funkce.
    • Budík, upomínky.
    • Aplikace pro iPhone je anglicky.
    • Škoda malého výběru barev.

• Sledování kolik toho ujdete a naspíte.
    • Přehledný graf a vývoj přímo na mobilu nebo tabletu.
    • Další funkce, jako buzení vibracemi a upozornění při dlouhém sezení apod.
    • Spojení přes šetrné Bluetooth 4.
    • Perfektní odolný materiál pro každodenní nošení, sprchování apod. Nesundávám z ruky.
    • Baterie vydrží zhruba 7 dní.
    • Nemá čas a displej, na druhou stranu je to výhoda.
    • Nepoužívám možnost zadávání jídel a počítání kalorií.

To, že nemá displej, jsem nakonec ohodnotil jako výhodu. Protože náramek nosím neustále, displej už by se asi zničil, náramek je ale velmi odolný a stavové ikonky stačí, zbytek se dozvím přímo z mobilu.
    Perfektní produkt pro lidi, co mají např. sedavé zaměstnání a chtějí trochu vědět, jak se hýbou. Statistika spánku je také prima.
    Je to takový doplněk k životnímu stylu a je to tak potřeba brát. Jako přístroj samořejmě nezměří všechno naprosto přesně. Pokud v tom člověk nehledá mouchy, tak je to prostě super doplněk, který nesundáte z ruky (jen na nabíjení).