Scosche RHYTHM+

Optický, náramkový snímač tepové frekvence (HR monitor) kompatibilní se všemi sporttestery Garmin, které umožňují připojit ANT+ snímače srdečního tepu. Náramkový, optický...
2 290 Kč

• lehký na každodenní nošení
    • snadno se spojil s počítačem
    • trošku horší manipulace s páskem jednou rukou
    • musí se správně umístit na ruku jinak klouže dolů

RHYTHM+ je nepřesnější měřič tepové frekvence na trhu s wearables. V porovnání s hrudním pásem je jeho přesnost výborná, problematický je jen náběh a doběh měření, ale zase vás nic neškrtí. Výhodou je variabilita spojení přes ANT+ s mnoha zařízeními (mobilní telefon, hodinky, počítač přes USB stick). Vyčerpávající recenze od DC Rainmaker zde: https://www.dcrainmaker.com/2014/05/scosche-antbluetooth-optical.html

Překvapila mne lehkost, robustní provedení a bezproblémové spojení s počítačem přes ANT+ USB stick od Suunto a zobrazení tepové frekvence v programu GoldenCheetah. Trošku jsem bojoval s utažením pásku jednou rukou, abych našel správnou polohu a míru utažení, aby držel na místě. Předloktí každopádně není úplně vhodné místo, jelikož zařízení klouze dolů, lepší je umístit jej na paži.

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• ANT+ i BT
    • srovnaní s hrudním pásem OK
    • přijemý
    • nevím snad by mohla být výměný akumulátor - časem...
  • , zakoupeno v Alza.cz

• Lehký,
    • Přesný,
    • Nemá výpadky při měření,
    • Při nošení o něm nevíte
    • Potřeba speciální nabíjecí kolíbky,
    • Menší výdrž baterie než by člověk od takovéhoto výrobku očekával

Dlouho jsem vybíral z možností, které lze na našem trhu koupit. RHYTHM+ mě oslovil z důvodu dobrých recenzí od kupujících a relativně dobré ceny za profesionální výrobek. Po několika dnech používání (s aplikací na sportování Endomondo) mé očekávání nezklamal a jsem na 100% spokojen. Určitě doporučuji pro běh i jízdu na kole, nezkoušel jsem zatím jiné pohybové aktivity. V kombinaci s chytrým telefonem je tento měřič tepu naprosto super volba, a i když na trhu existují hodinky určené pro sportování ve kterých je měření tepu také, pro ty, kteří za ně nechtějí dávat dalších 5-10 tisíc je koupě RHYTHM+ v kombinaci s vhodnou aplikací do telefonu jistě rozumná volba. Kvalita a uplatnění rozhodně odpovídá ceně výrobku.

Podporovaný OS
ANT+
Typ baterie
Li-ion
Voděodolnost

Náramkový, optický snímač dokáže nahradit klasické, hrudní snímače tepu a je vhodný pro všechny, pro které je měření srdečního tepu pomocí hrudního pásu nepohodlné. Snímač Rhythm+ má navíc výhodu v podobě výměnného řemínku, který je v balení k dispozici ve dvou délkách a snímač je pomocí nich možné umístit jak na zápěstí, tak i případně na paži ruky.

Snímání srdečního tepu na zápěstí nebo paži má oproti snímání na hrudi tyto výhody:

• je pohodlnější
  • při nasazování není potřeba svlékat oblečení
  • snímač je na těle méně nápadný

Oproti hrudním pásům má ale i určitá omezení:

• má nižší výdrž a je potřeba jej pravidelně nabíjet
  • měření srdečního tepu na hrudníku je přesnější
  • hrudní pásy mívají dodatečné funkce, které u optických snímačů chybí, nebo jsou nepřesné (výpočet doby regenerace, Recovery check - test únavy, u snímačů HRM RUN navíc měření vertikální oscilace a doby kontaktu nohy se zemí)

Další specifikace:

• Bezdrátový přenos: Bluetooth 4.0 Low Energy, ANT+
  • Kompatibilita se všemi výrobky Garmin, které umožňují připojení ANT+ snímače srdečního tepu (vybrané outdoorové navigace, cyklopočítače, sportovní hodinky)
  • Tepová frekvence při běhu, jízdě na kole, se ukazuje přímo na pásku pomocí zbarvení LED diod (zóny je možné nastavit pomocí aplikace pro chytré telefony)
  • Akumulátor: nabíjecí, výdrž až 8 hodin
  • Zvýšená odolnost: IP67 (vodotěsnost do 1m na dobu 30minut)

• Super věc rychle se spáruje a i baterka vydrží dlouho.
    • Nechoďte s ním do vody, po dvou bazénech přestává fungovat. Protože je v něm voda. Teď ho vysušuju a doufám, že bude fungovat. Jinak jdu do Lidlu a koupím si za 300

• robustní provedení

• , zakoupeno v ElektroCR.cz

• ANT+ i BT
    • srovnaní s hrudním pásem OK
    • přijemý
    • nevím snad by mohla být výměný akumulátor - časem...
  • , zakoupeno v Alza.cz

• funguje jak ma :)
    • spojeni s Androidem i Endomondem pres bluetooth OK
    • dve velikosti pasku
    • zatim nic

Produkt funguje jak ma, naprosta spokojenost.

• přesné měření tepu
    • pohodlný
    • bezproblémová komunikace s androidem i endomondem
    • chybí jakákoliv indikace stavu baterie - není to až tak nepodstatné vzhledem k vysoké ceně
    • tlačítko na zapínání je dost citlivé - už se mi (stejně jako jiným viz např. recenze na amazonu) stalo, že se HRM sám omylem zapnul v batohu a skoro úplně vybil, než jsem si toho všiml - nepříjemné překvapení

chtěl bych ještě upozornit (nebo spíš vyjasnit), že jeden z obrázků zde odkazuje na vyšší verzi rhythm+ smart, která má ty tlačítka + a - a podporuje ovládání hlasitosti, přehazování písniček v přehrávači a podobně - toto za tuto cenu ale není on a obrázek je tak mírně řečeno zavádějící! Celkově HRM hodnotím kladně, měření tepu je bez problému a pokud nechcete hrudní pás, tak asi momentálně nic lepšího a spolehlivějšího na trhu není. Jen za tu cenu by mohl být "vychytanější" - např. aspoň ten indikátor stavu baterie

• Neni to hrudni pas: neomezuje dychani
    • Moznost pripnout pred i za loket (dve delky pripoutavaciho pasu)
    • Bezproblemova komunikace se sporttesterem
    • Nelze zjistit stav baterie (spise malickost)

Vybral jsem na zaklade recenze od DC-Rainmakera. Zatim jsem s timhle merakem absolvoval 4 kratsi behy + 3hodiny trail + hodinovy kettlebell workout. Pri behu jsem mel merak za loktem druhe ruky nez na ktere mam hodinky, pri kettlebellu jsem mel hodinky na stole asi 2 metry od sebe. Signal nikdy nevypadl: bezproblemove mereni. Pri behu nezavazi vubec, pro silove cvyky je asi trochu problem kam ho umistit.
    Vydrz baterie se tezko meri, pred tim delsim behem jsem ho nabil na max a vydrzel bez problemu. Oficialni vydrz by mela byt kolem osmi hodin, ale asi je lepsi pro jistotu nabijet pred kalsim delsi pouzitim.
    Za me urcite doporucuji: mezi optickymi sensory je pry velmi presny, takze pokud nechcete hrudni pas, tak je tohle asi ta nejlepsi alternativa.

• , zakoupeno v Sunnysoft.cz

• Skvělá varianta pro lidi co nemají rádi hrudní pásy.
    • Zatím sem na nic nenarazil.

Jednoduchý měřič tepu pro mobilní zařízení, používám ho s aplikací Runtastic na mobilu a funguje perfektně.